RÓLUNK

TÖRTÉNETÜNK

Az Aktív Egyesület alapító tagjaival olyan barátok vagyunk, akik mind más-más területen dolgoznak, különbözőek életútban, érdeklődési körben, szakmai tapasztalatban, sőt, fizikailag sem élnek mindnyájan egy helyen.

Akkor mégis mi köt össze minket? A hasonló célok, álmok és értékek mentén gondolkodás. Az inspiráció az civil szektorban töltött eddigi évek, és a saját életünk volt. Felismertük, hogy vannak kiaknázatlan lehetőségek, ezért érdemes keresni a válaszokat és kreatív megoldásokkal építeni a társadalmunkat.

Van köztünk táncpedagógus-koreográfus, rekreációs sportoktató, szociológus, van kereskedő-vendéglátósunk, művész és életművész, programozó, díszállatkereskedő és állattenyésztő, angol tanár, ifjúságsegítő...

Ezért 2012-ben elkezdtük tervezgetni az egyesületalapítást, és 2013-ra állt össze a terv.

Mivel mindannyian különbözőek vagyunk, ezért lett az alaptevékenységünk is ilyen sokrétű.

Az "Aktív" elnevezés pedig arra utal, hogy cselekvő, új lehetőségek után kutató és mozgást, aktivitást szerető társaság vagyunk.

Terveink szerint tevékenységünk nem csak Budapestre irányul, de sok programot szeretnénk a fővárosban megvalósítani.

Fő küldetésünk a fiatalok készségfejlesztése: szociális, kulturális és környezeti szempontból. Eszközeink változatosak, a hangszeres, zenei ismeretterjesztéstől kezdve az indoor készségfejlesztő technikákon, a sporton, önkéntességen keresztül az outdoor élménypedagógiai eszközökig, számtalan módszert használunk, mindent a tapasztalati tanulás alapvetésével.

Szeretnénk minél színesebb programot kínálni minél szélesebb körben, ezért folyamatosan keressük a lehetőséget a más szervezetekkel, cégekkel, egyénekkel való együttműködésre.

SZÉKHELY

Aktív Egyesület

1061. Budapest, Andrássy út 26. 2/4

Email: egyesulet.aktiv@gmail.com

ADÓSZÁM

18515004-1-42

NYILVÁNTARTÁSI SZÁM

11.Pk.60.282/2013/3.

Fővárosi Törvényszék

BANKSZÁMLASZÁM

(Magnet Bank 1062. Budapest, Andrássy út 98.)

16200106-11534213

ALAPSZABÁLY

KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS

Munkatársaink

MUNKATÁRSAINK

Schmidt Erika

Élménypedagógia tréner, rekreációs sportoktató és gyógypedagógus hallgató vagyok. Jelenleg mégis leginkább a zenét tekintem

a legfontosabb személyes élményemnek. Ez az, amivel leginkább ötvözni szeretném

az eddigi tapasztalataimat.

Az Aktív Egyesület alapító tagjaként azt is remélem, hogy hasznos és szórakoztató programokat szervezhetünk majd sokaknak!

Szőllősi Dorottya
Hörömpöly Mónika

Hörömpöly Mónika vagyok, szociológusként végeztem, jelenleg egy betegellátó cégnél segítek be, angolt tanítok, valamint turizmussal foglalkozom. Szabadidőmet

az állatvédelemmel kapcsolatos teendőkre és sportolásra fordítom. Célom mindenek előtt a környezetvédelmet és az állatvédelmet célzó

projektekben részt venni-szerepet vállalni.

Kis-Kopárdi Csaba

Hamarosan bemutatkozik :)

Galó Anita

Táncoktatóként, kulturális rendezvényszervezőként és kulturális szakemberként végeztem. Fiatalabb koromat a tánc és a tánc oktatása töltötte ki és ebben szerzett tapasztalataimat kihasználva igyekszem mind több tartalmas program és műsor készítésében részt venni. Az Aktív Egyesületben a művészeti területen megvalósítható újszerű projekteket szeretnék megvalósítani.

Csabai Domonkos

Hamarosan bemutatkozik :)